توسعه کسب و کار با استفاده از نرم افزار CRM

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

SarvCRM به عنوان اولین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مبتنی بر تکنولوژی پردازش ابری در ایران و براساس مدل نرم افزار به عنوان خدمت در اسفند سال 91 در اختیار کاربران قرار گرفت. این سیستم با پایه قراردادن SugarCRM که یکی از محبوبترین نرم افزارهای CRM (سی آر ام) می باشد و با استفاده از برترین ویژگی های نرم افزارهای تراز اول دنیا در یک مجموعه یکپارچه بر اساس نیازمندیهای کسب و کارهای ایرانی طراحی و پیاده سازی شده است.
امکانات و ویژگی های متنوع این سامانه به کسب و کارها کمک می کند از لحظه آشنایی اولیه با مشتریان کلیه مراودات و فعالیت های خود با او را مدیریت نمایند. علاوه بر این نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شما کمک می کند تا با مدیریت راحت تر امور و کاهش احتمال وقوع خطا هایی که ممکن است در قبال مشتریان رخ دهد، رضایت آنها را افزایش دهید.

مشاهده دمو

مشاهده پکیج ها و قیمت های SarvCRM و ثبت نام برای دوره آزمایشی رایگان 30 روزه در بخش

مشاهده عملکرد تیم فروش

برای مدیران فروش بسیار جذاب است که عملکرد تیم فروش در هفته گذشته و یا ماه گذشته را در یک نگاه در نرم افزار CRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) مشاهده کنند.
نرم افزار CRM سرونو این قابلیت را به شما می دهد تا بتوانید فروش های موفق، فروش های نا موفق، فروش های جدیدی که فرایند فروش آنها آغاز شده و گزارش تعدادی فعالیت های مرتبط با کل فروش هایی که در جریان است را در یک صفحه مشاهده نمایید.

نرم افزار CRM وضعیت عملکرد تیم فروش

اطلاع رسانی به کاربران (نوتیفیکیشن) و کارتابل کاری

اعضای تیم فروش برای یکدیگر پیغام ارسال می کنند و یا تماس ها و وظایفی را به یکدیگر ارجاع می دهند. در جهت مدیریت روابط با مشتری بسیار مهم است که این ارجاعات و پیغام ها در کوتاه ترین زمان به کاربر اطلاع داده شود. برای این منظور در نرم افزار سی آر ام سرونو به کاربران برای وقایع مهم نوتیفیکیشن داده می شود و علاوه بر آن یک ایمیل نیز از طرف نرم افزار CRM (سی آر ام) برایشان ارسال می گردد.
همچنین کارتابل کاری هر کاربر در نرم افزار CRM می تواند مطابق با نیازهایش تنظیم شود بطوری که موارد مورد نیاز کاربر مانند، جلسات، تماس ها، وظایف، فروش های باز و … را در یک صفحه در نرم افزار CRM (سی آر ام) به وی نشان دهد.

نرم افزار CRM صفحه اختصاصی کاربر

مشاهده فروش های در دست انجام

تیم فروش، در یک زمان بر روی تعداد زیادی فروش کار می کند که در مراحل مختلفی از فروش نیز قرار دارند. برای مدیریت بهتر تمامی فروش ها، بخش “فروش در دست” در نرم افزار CRM ایجاد شده است که بتواند در یک صفحه از نرم افزار CRM (سی آر ام) تمامی فروش ها را به تفکیک مراحل فروش نشان داده و همچنین شما را از وضعیت فعالیت هایی که برای پیش برد فروش ها لازم است انجام شود مطلع نماید.

نرم افزار CRM فروشهای در جریان

سیستم CRM چیست؟

شما همواره در سازمان خود با حجم وسیعی از اطلاعات رو به رو هستید که در هر روز و هر ساعت تعداد جدیدی به آن اضافه می شود. با هر تماس تلفنی شما با مشتریان خود به یک فرصت فروش و یا یک سرنخ جدید دست می یابید. اما چطور این دامنه ی وسیع از اطلاعات را ذخیره و همچنین مدیریت می کنید؟ آیا همچنان از روش های سنتی مثل یادداشت در دفاتر برای ثبت داده ها استفاد میکنید و یا پیگیری قرار ها و جلسات خود با مشتریان را به ذهن می سپارید؟ اگر این اطلاعات فراموش شود چه؟ و یا اگر یکی از پرسنل، سازمان را ترک کند اطلاعات در دست او چه می شود؟
پاسخ این سوالات را در سیستم CRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) می توان پیدا کرد. با این روش، علاوه بر حفظ و نگهداری داده های مشتریان خود، می توانید آن ها را به اطلاعات ارزشمند و مفید تبدیل کنید که در پیشبرد کسب و کار شما موثر باشد.
به طور کلی، نرم افزار CRM به شما کمک می کنند تا بتوانید تمام ارتباطات کسب و کار خود با مشتریان را مدیریت نمایید که این امر در نهایت باعث رشد و پیشرفت سازمان می شود. با استفاده از نرم افزار CRM (سی آر ام) در گام اول محیطی فراهم می شود تا در آن شما و همکارانتان بتوانید اطلاعات مشتریان و فرصت های احتمالی فروش را ذخیره و با یکدیگر به اشتراک بگذارید. با این ویژگی شما می توانید به تمام فعالیت های انجام شده در خصوص یک مشتری، شامل تماس ها و ایمیل های دریافت شده و هر جزئیات دیگر به راحتی دسترسی داشته باشید.

آیا شما به نرم افزار CRM نیاز دارید؟

پاسخ کوتاه و مختصر به این سوال این است: بله، امروزه هر سازمان در تلاش برای رشد و ارتقا خود می باشد و نرم افزار CRM نیز دقیقا در این مسیر به سازمان ها کمک می کند.
اما اگر بخواهیم پاسخی بلندتر و کامل تر به این سوال بدهیم اینگونه است که: اگر شما در پی ارتقا کسب و کار خود هستید باید ابزاری را استفاده کنید که همراه شما رشد کند. شما می توانید به صورت دستی تمام اطلاعات مشتریان خود را دنبال کنید اما با افزایش تعداد افراد تیم فروش شما و همینطور مشتریان، این روش دستی و سنتی مشکل ساز شده و زمان ارزشمند کارکنان را به هدر می دهد. پس برای حل این مشکل می توانید از نرم افزار CRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) استفاده نمایید.
توانایی پیشرفت شما بستگی به این دارد که تمام تیم شما این توانایی را داشته باشند که در زمان درست و با اطلاعات کافی و مرتبط با مشتری تماس بگیرند. و انجام موثر این امر بدون یک ابزار مناسب امکان پذیر نمی باشد. پس لازم است برای انتخاب و خرید CRM (سی آر ام) مناسب اقدام نمایید.

چگونه نرم افزار CRM مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب نرم افزار CRM مناسب از میان نرم افزارهای فراوانی که وجود دارد بستگی به نیاز شما و نوع کسب و کارتان دارد. بنابراین باید بدانید CRM چیست و چگونه یک ابزار می تواند به شما کمک کند که این مفهوم را در سازمان خود پیاده سازی کنید. قبل از استقرار CRM با پاسخ به چند پرسش زیر می توانید مشخص کنید که بهترین نرم افزار CRM متناسب با نیازهای شما کدام است:

  • مشتریان شما بیشتر افراد حقیقی هستند یا سازمان ها تجاری؟
  • مشتریان بالقوه شما با یکبار تماس خرید خود را انجام می دهند و یا لازم است چندین جلسه و تماس برای تصمیم گیری آنها به انجام خرید برگزار شود؟
  • در ضمن فرایند فروش نیازمند تعامل با افراد زیادی از یک سازمان واحد هستید؟
  • تماس اولیه ی شما با سرنخ های فروشتان چگونه است؟ با تماس تلفنی، ایمیل، رسانه های اجتماعی و یا ترکیبی از همه؟

برای پاسخگویی به سوالات فوق و بسیاری دیگر از سوالاتی که باید پیش از انتخاب نرم افزار CRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) پاسخ دهید، بهتر است با مدیران ارشد سازمان مشورت کرده و همچنین نیازمندی های افرادی که بصورت مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند را جمع آوری نمایید. اینگونه پیش از مراجعه به شرکت های فروش نرم افزار CRM متوجه می شوید که سازمان شما به طور کلی به چه قابلیت هایی در طولانی مدت نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SarvCRM اینجا را کلیک کنید.

آخرین مطالب وبلاگ سرونو

به عقیده بعضی از کارشناسان، بازاریابی تلفنی در جامعه امروز مرده است. و کارایی و اثر بخشی لازم که در طی ده های قبل داشت را ندارد.  با این حال همچنان شرکت هایی هستند که این روش را روش مطلوب و کارآمد می دانند. به نظر من لازم است شرکت هایی که … بیشتر بخوانید

در اینجا چهار راهکار برای پیگیری مشتریان را ذکر کرده بودیم. حال برای ادامه خواندن این راه حل‌ها ساده می‌توانید چهار راهکار دیگر را در ادامه بخوانید.

ادامه

فروش مانند هر علم دیگری در حوزه پیش‌بینی دارای خطاست اما هنری است که با استفاده از تکنیک می‌توان دقت آن را بالا برد. با مطالعه این مقاله چند راهکار پیش‌بینی فروش را با یکدیگر مرور می‌کنیم.
پیش بینی فروش
پیش بینی فروش بخش مهم استراتژی است و در واقع به این … بیشتر بخوانید

مشتری هیچگاه بر مبنای آگاهی از ویژگی‌های محصول آن را خریداری نمی کند بلکه راضی می‌شود این ویژگی‌ها فایده‌ای برای او دارند و نیازهای مدنظر او را برآورده می کند، که آن را می‌خرد.

متاسفانه بسیاری از فروشندگان از ویژگی‌های محصول حرف می‌زنند بدون اینکه مزایای این ویژگی ها را اعلام … بیشتر بخوانید

تنها 35 درصد وقت تیم فروش به جذب مشتری و معامله اختصاص می‌یابد.اگر میخواهید که وقت تیم فروش بیشتر صرف انجام معاملات جدید شود و بهره وری افزایش یابد میتوانید با استفاده از این 9 راهکار آن را افزایش دهید:

بیشتر بخوانید

بنا به تصورات ذهنی شاید تصور عموم مردم این باشد که افراد درون گرا به دلیل ویژگی های ذاتی مثل با ملاحظه بودن و داشتن ظاهری آرام و گاها خجالتی بودن نمی توانند مذاکره کننده موفقی باشند و اغلب مذاکرات آن ها محکوم به شکست است. هر چند نمی توان … بیشتر بخوانید

استفاده از نرم افزار CRM فواید بسیاری را برای سازمان شما به ارمغان خواهد آورد، پس از همین الان نرم افزار CRM را در سازمان خود به کار گیرید.